Житло майбутнього: в яких будинках можуть жити наші діти.

Дивлячись на бурхливий розвиток міст та міських агломерацій, задумуєшся яким повинно бути житло в майбутньому, щоб задовільнити постійно зростаючі до нього вимоги. Проаналізувавши основні тенденції розвитку технологій, тенденцій в економіці, ринку праці та урбаністиці, вчені-футурологи виділяють ряд фундаментальних вимог щодо житла майбутнього.


По-перше, в майбутньому помешкання будуть не великі за площею. Надзвичайної популярності набудуть міні-будинки. Як показують дослідження житло з невеликою площею гарно продається та на нього є постійний попит в плані оренди. Таке житло має низьку експлуатаційну вартість.

Особливо буде цінитись мобільність помешкань. На перший погляд звучить дивно, особливо, коли задаєш собі питання: «Як можна перемістити будинок?» Житло в майбутньому буде проектуватись таким чином, щоб його можна було легко зібрати, а при потребі розібрати і перемістити на значні відстані.

Житло повинно бути енергоощадним. В ідеалі, житло майбутнього повинно само себе забезпечувати енергією, потрібною для підтримання комфортних умов та роботи електроприладів. Досягатись це буде завдяки застосуванню в конструкціях житла майбутнього композитних матеріалів, які забезпечать високі показники опору теплопередачі огороджуючих конструкцій, встановленню в помешканнях приладів рекуперації та електрогенерації.

Житло майбутнього повинно бути комфортним. Досягнути комфортності в помешканнях невеликої площі можливо буде за умови глибокої продуманості організації внутрішнього простору. Надзвичайною популярністю для організації побуту в новітніх помешканнях будуть користуватись меблі-трансформери. Крім цього, слід зазначити, що в культурі людини майбутнього буде популярний есенціалізм у відношенню до побутових речей. Іншими словами, люди не будуть прив’язувати себе речами і триматимуть у помешканнях лише саме необхідне.

Таким чином, в галузі будівництва приватних помешкань в майбутньому буде виділятись два напрямки діяльності: комплексне виготовлення помешкань, включаючи елементи їх наповнення (меблі та побутова техніка) та будівництво територій з необхідною інфраструктурою для швидкої інсталяції готового будинку.

В якості перших зразків житла майбутнього можна виділити модульні будинки, спроектовані бельгійською компанією Skilpod. Будинки цієї компанії є модульними помешканнями, обладнаними сонячними панелями, рекуператорами, повністю омебльовані. Ціна такого помешкання стартує від 60 тис доларів.


Наступним концептуальним зразком житла майбутнього можна вважати продукт Словацької компанії Nice Architects. Дім-капсула – абсолютно самодостатнє помешкання яйцевидної форми, обладнане сонячною батареєю та вітряком для генерації електроенергії, міні-кухнею, душовою кабінкою, туалетом.


Помешкання розраховане для проживання двох людей і має розмір 4,5 м в довжину, 2,4 метри в ширину і 2,5 метри в висоту. Особливістю є те, що таке житло обладнане системою збору дощової води та роси та мембранною системою фільтрування води.

На закінчення хочеться сказати, що я щиро сподіваюсь побачити високотехнологічні, мобільні і енергоефективні помешкання в Україні і, зокрема, у Львові вже найближчим часом.
А якщо ви поціновувач традиційного житла високої якості, прихильник поєднання заміського спокою і близькості до бурхливого життя великого міста, то заміський квартал Львова Липові Роси – саме те місце, де можуть збутися ваші мрії про затишне сімейне гніздечко.

На головну…

Share this post for your friends:
Friend me:
This entry was posted in Архітектура and tagged , , , . Bookmark the <a href="http://www.ua-build.com/?p=702" title="Permalink to Житло майбутнього: в яких будинках можуть жити наші діти." rel="bookmark">permalink</a>.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *