Житло майбутнього: в яких будинках можуть жити наші діти.

Дивлячись на бурхливий розвиток міст та міських агломерацій, задумуєшся яким повинно бути житло в майбутньому, щоб задовільнити постійно зростаючі до нього вимоги. Проаналізувавши основні тенденції розвитку технологій, тенденцій в економіці, ринку праці та урбаністиці, вчені-футурологи виділяють ряд фундаментальних вимог щодо житла майбутнього.

По-перше, в майбутньому помешкання будуть не великі за площею. Надзвичайної популярності набудуть міні-будинки. Як показують дослідження житло з невеликою площею гарно продається та на нього є постійний попит в плані оренди. Таке житло має низьку експлуатаційну вартість.

Особливо буде цінитись мобільність помешкань. На перший погляд звучить дивно, особливо, коли задаєш собі питання: «Як можна перемістити будинок?» Житло в майбутньому буде проектуватись таким чином, щоб його можна було легко зібрати, а при потребі розібрати і перемістити на значні відстані.

Житло повинно бути енергоощадним. В ідеалі, житло майбутнього повинно само себе забезпечувати енергією, потрібною для підтримання комфортних умов та роботи електроприладів. Досягатись це буде завдяки застосуванню в конструкціях житла майбутнього композитних матеріалів, які забезпечать високі показники опору теплопередачі огороджуючих конструкцій, встановленню в помешканнях приладів рекуперації та електрогенерації.

Житло майбутнього повинно бути комфортним. Досягнути комфортності в помешканнях невеликої площі можливо буде за умови глибокої продуманості організації внутрішнього простору. Надзвичайною популярністю для організації побуту в новітніх помешканнях будуть користуватись меблі-трансформери. Крім цього, слід зазначити, що в культурі людини майбутнього буде популярний есенціалізм у відношенню до побутових речей. Іншими словами, люди не будуть прив’язувати себе речами і триматимуть у помешканнях лише саме необхідне.

Таким чином, в галузі будівництва приватних помешкань в майбутньому буде виділятись два напрямки діяльності: комплексне виготовлення помешкань, включаючи елементи їх наповнення (меблі та побутова техніка) та будівництво територій з необхідною інфраструктурою для швидкої інсталяції готового будинку.

В якості перших зразків житла майбутнього можна виділити модульні будинки, спроектовані бельгійською компанією Skilpod. Будинки цієї компанії є модульними помешканнями, обладнаними сонячними панелями, рекуператорами, повністю омебльовані. Ціна такого помешкання стартує від 60 тис доларів.

Будинок, спроектованийй бельгійською компанією Skilpod

Наступним концептуальним зразком житла майбутнього можна вважати продукт Словацької компанії Nice Architects. Дім-капсула – абсолютно самодостатнє помешкання яйцевидної форми, обладнане сонячною батареєю та вітряком для генерації електроенергії, міні-кухнею, душовою кабінкою, туалетом.

Дім-капсула -продукт Словацької компанії Nice Architects.

Помешкання розраховане для проживання двох людей і має розмір 4,5 м в довжину, 2,4 метри в ширину і 2,5 метри в висоту. Особливістю є те, що таке житло обладнане системою збору дощової води та роси та мембранною системою фільтрування води.

На закінчення хочеться сказати, що я щиро сподіваюсь побачити високотехнологічні, мобільні і енергоефективні помешкання в Україні і, зокрема, у Львові вже найближчим часом.
А якщо ви поціновувач традиційного житла високої якості, прихильник поєднання заміського спокою і близькості до бурхливого життя великого міста, то заміський квартал Львова Липові Роси – саме те місце, де можуть збутися ваші мрії про затишне сімейне гніздечко.

На головну… 

This entry was posted in Архітектура and tagged , , , , . Bookmark the <a href="http://www.ua-build.com/architektura/zhytlo-majbutnoho-v-jakyh-budynkah-mozhut-zhyty-nashi-dity/" title="Permalink to Житло майбутнього: в яких будинках можуть жити наші діти." rel="bookmark">permalink</a>.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *