Інтер’єри в стилі Лофт. Історія, сучасна концепція та нюанси реалізації.

На сьогодні для розробки дизайну інтер’єру житла дизайнерами використовується велика кількість стилів, серед яких одним з найбільш молодих і «нашумівших» в Львівських колах дизайнерської моди є стиль – Лофт.
Не дивлячись на велику популярність в нашому місті цього стилю, досить часто власники житла чи комерційної нерухомості не розуміють концепції стилю і, ставлячи завдання дизайнеру, допускають помилки, змішуючи зовсім різні стилі.

Кухня в стилі Лофт

Історія.

Назва стилю Лофт походить з англійської мови і перекладається як «горище», «апартаменти на горі». Зародження стилю розпочалось ще в 40-х роках в Америці, коли з метою економії коштів на оренді житла та бажанні мешкати ближче до роботи, стало популярно переобладнувати збанкрутілі фабрики, закинуті складські приміщення.
Основна концепція стилю лофт полягала в компонуванні різних архітектурних форм.
Наприклад, елементи тодішнього житла в стилі лофт гармонійно поєднували старі цегляні стіни, металеві сходи та труби, на стелях залишались відкритими вентиляційні комунікації, а також м’які меблі, дзеркала в одному інтер’єрі. Часто квартира в стилі лофт мала значну площу і вигляд однієї величезної кімнати, яка розташовувалась на другому або вище поверхах, до яких вів промисловий ліфт. Проте, не дивлячись на значні площі і простір таке житло користувалось популярністю саме завдяки дешевизні орендної плати. Часто приміщення квартири в стилі лофт було одночасно вітальнею, спальнею, кухнею і гаражем, де власник тримав свій автомобіль або мотоцикл.

Сучасне концепція стилю.

Сучасні риси стилю дещо змінились, проте, якщо раніше метою стилю було надання приміщенням «другого життя», то тепер, створення інтер’єру в стилі лофт має на меті досягнути певної неповторної атмосфери.

На сьогодні, основними рисами стилю лофт вважаєтся:
– Індустріальні риси інтер’єру помешкання: груба неопоряджена штукатурка стін або, взагалі, «голі» цегляні стіни, «голе» або лаковане бетонне перекриття, зовнішнє проведення електричних (в металевих або пластикових гофрах) та інших мереж, промислові наливні підлоги або підлоги, вкриті лінолеумом.
– Відкрите планування приміщень. Практично відсутні перегородки, а зонування житла здійснюється за допомогою контрастів кольору, акцентування освітленням, або можливе, використання скляних перегородок.
– Часто, особливо в квартирах, використовують в оформленні інтерєрів поєднання «грубих» та оздоблених поверхонь. Наприклад, в приміщенні або окремій його зоні частина стін може мати вигляд «голої» кладки, а частина, або окремі площини гладенько відшпатльовані і пофарбовані інтерєрними фарбами. Також, часто в інтер’єрі використовуються різні сучасні аксесуари з нікельованими поверхнями; популярним є використання металу для опорядження поверхонь.
– Важливу роль в створенні інтер’єру в стилі Лофт відіграють меблі. Меблі відіграють дві функції: основна – збереження речей, створення побутових вигод та додаткова – зонування приміщень. Дуже ефектно в цьому стилі дивиться поєднання старовинних антикварних та сучасних меблів (наприклад скринь, комодів та хромованих шаф або полиць)
– Високі стелі та великі вікна необхідна складова сучасних вимог до помешкань в стилі Лофт. Приміщення повинно бути добре освітлене з переважанням природного світла.
– Інколи на стінах приміщень в стилі Лофт для опорядження використовують графіті, фотошпалери, величезні дзеркала або картини сучасного абстрактного мистецтва.

Для кого підійдуть помешкання в стилі Лофт? Часто замовники зачаровані модою прагнуть оздобити свої помешкання в стилі Лофт, проте, після отримання результату скоро розчаровуються і змінюють стиль.
Описані вище риси стилю роблять приміщення багатофункціональними. Саме тому цей стиль підійде для опорядження різного виду приміщень, призначених для творчої діяльності: студій, офісів (якщо мова йде про великі за площею приміщення) та для квартир, мешканці яких не бажають тратити свій час та увагу на побутові надлишки та концентруються на роботі, кар’єрі та творчій діяльності. Часто це молоді сім’ї без дітей, або люди, які орендують житло тимчасово.

Візуалізація інтер’єру кухні-вітальні в стилі Лофт. Котеджу типу “С” ЖК Липові Роси. Дизайнер -Марія Павловська-Лісогорська архітектурний офіс Зелемінь.

Візуалізація інтер’єру кухні-вітальні (зона кухонних меблів) котеджу в стилі Лофт ЖК Липові Роси. Дизайнер – Марія Павловська-Лісогорська архітектурний офіс Зелемінь.

 

Візуалізація інтер’єру кухні-вітальні котеджу в стилі Лофт ЖК Липові Роси (зона вітальні). Дизайнер Марія Павловська-Лісогорська архітектурний офіс Зелемінь.

Нюанси реалізації.

В цьому розділі хочу поділитись своїми спостереженнями зробленими в процесі реалізації дизан-проектів в стилі Лофт.

Розпочнемо згори, власне, із стелі. В більшості випадків стеля приміщень, які планується опоряджувати в стилі Лофт особливо, в новобудовах, планується в вигляді «голого» бетону. Дуже часто поверхня залізобетонної плити перекриття має не зовсім той вигляд, який хотілося б бачити. Причина в листах бакалізованої фанери яка в процесі будівництва пройшла значну кількість циклів заливки бетону. Як наслідок – неакуратні бетонні напливи на стиках фанери. В більшості випадків монолітчики такі напливи полірують. І як показала практика такий метод для стилю Лофт не підходить, оскільки на стелі лишаються ще більш ширші полоси, які відрізняються кольором і фактурою від решту бетону. Особисто моє бачення вирішення цієї проблеми – акуратно збивати такі шви молотком і зубилом вручну. Наплив бетону зникає, а надколотий бетон в місці такого напливу дивиться більш природньо, ніж зашліфований алмазною чашкою.

Наступний нюанс – електропроводка. Коли ми говоримо про стиль Лофт, про штраби для електропроводки на стелях варто забути. Електропроводка прокладається в гофрах і кріпиться до стелі спеціальними кріпленнями. Щоб підкреслити кабельні траси та додати їм «хайтеківського» вигляду рекомендую використовувати металеві гофри.

Реалізація офісного приміщення в стилі Лофт (стеля). Дизайнер – Дмитро Сорокевич.

Коротко про стіни. Звичайно, коли ми говоримо про стіни інтер’єру в стилі Лофт, то більшості чомусь відразу перед очима повстає «гола» цегляна кладка. Проте, є багато методів і матеріалів, за допомогою яких можна створити поверхні, які будуть поєднувати в собі красу і «брутальність» стилю. Наприклад, використати декоративні штукатури. За допомогою декоративних штукатурок можна емітувати поверхню бетону, дерева, природнього каменю, тощо. І навпаки, в жодному разі не радив би використовувати матові фарби. Особливо, коли мова йде про офісні приміщення. Стіна, пофарбована матовою фарбою, має відкриті пори і досить швидко забруднюється та погано миється. Натомість, шовковисто-матові фарби мають ледь помітний блиск, краще миються, не мають ефекту «письма».

Окремо хочу сказати про пофарбування стін латексними фарбами та фарбами темних тонів.

Для використання латексних фарб потрібно забезпечити високу якість шпатлівки стін, оскільки блиск стіни пофарбованої латексною фарбою, покаже всі недоліки поверхні. Якщо плануєте фарбувати стіни в чорний колір рекомендую замовляти фарби, приготовлені з використанням фасадних барвників. Фарби слід замовляти з запасом, оскільки, як показала практика, при однаковому рецепті точно повторити відтінок більшості студій не вдається.
Підлоги. Підлоги – це не лише площини, по яких ми ходимо, це елемент, який доповнює цілісну картину інтер’єру. Як правило, в інтер’єрах в стилі Лофт для опорядження підлог використовують плитку, лінолеум, наливні підлоги. Особисто мені найбільше до душі плитка. Плитка це матеріал, який відносно не дорогий, практичний, гарно експлуатується. Плитки великих розмірів контрастних тонів, особливо, сіра – один з найбільш практичних матеріалів для офісних приміщень.

І на кінець цієї статті хочу сказати пару слів про використання бетону в якості матеріалу з якого виготовлені елементів інтер’єру. Мова йде про бетонні підвіконники, умивальники, лавки, світильники. Коли довелось в перше мати справу з подібними виробами, признаюсь, був не лише здивований, а й, навіть, трошки шокований. Справа в тім, що подібні речі абстрактно виглядають дивно, а інколи в багатьох викликають усмішку і сарказм. Проте, в комплексі з іншими елементами інтер’єру дивляться досить органічно.

Використання бетонних умивальників в інтер’єрі санвузла в стилі Лофт. Дизайнер – Дмитро Сорокевич. Виготовлення – MONE studio

І знову ж, як то кажуть: «Дідько криється в деталях». Якщо говорити про підвіконники, то першою проблемою, з якою ми стикнулись, стала недостатня кристалізація полімеру в бетоні. Вироби царапались і виглядали, м’яко кажучи, шкарадно. Проблему вдалось вирішити за допомогою поліровки бетону звичайним полірувальним диском і пастою, якою поліруються автомобілі. В якості матеріалу для заповнення швів на стиках використали чорний герметик.
Навчившись на власних помилках з умивальниками було простіше. Єдина складність монтажу бетонних умивальників – їх вага. Вага та сантехнічні елементи такі як сифони довелось виготовляти з нержавійки під замовлення.

Якщо в процесі реалізації ваших дизайн-проектів в стилі Лофт зустрічались якісь інші проблеми мені та читачам блогу буде цікаво дізнатись в коментарях та залюбки обговорити шляхи їх вирішення.

This entry was posted in Дизайн and tagged , , . Bookmark the <a href="http://www.ua-build.com/dyzain/interjery-v-styli-loft-istorija-suchasna-koncepcija-ta-njuansy-realizaciji/" title="Permalink to Інтер’єри в стилі Лофт. Історія, сучасна концепція та нюанси реалізації." rel="bookmark">permalink</a>.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *