Голандці навчились виробляти самовідновлювальний біобетон.

Власне до тестування бетону який самовідновлюєься перейшли вчені голандського Дельтфского технічного університету. Під самовідновленням мається на увазі заповнення тріщин у бетоні продуктами життєдіяльності бактерій які попередньо входять до складу бетону на етапі його приготування.
В основі процесу самовідновлення використано бактерії типу Bacillus. Їх автори винаходу вирішили добавляти в бетон у вигляді гранул. Окрім гранул з бактеріями в бетон також добавляються гранули лактату кальцію. Гранули з лактатом кальцію бактерії використовують як «їжу» в процесі їх «перетравлення» утворюються продукти життєдіяльності – кальцити (одна з форм карбонату кальцію). Саме кальцити заповнюють тріщини та інші дефекти які з часом утворюються у бетоні.

Для того щоб процес самовідновлення бетону стартував потрібно щоб у тріщину потрапила вода. До того часу бактерії знаходяться в «сплячому» стані протягом тривалого часу.

На головну…

This entry was posted in Технології і матеріали and tagged . Bookmark the <a href="http://www.ua-build.com/technologii-i-materialu/holandci-navchylys-vyrobljaty-samovidnovljuvalnyj-biobeton/" title="Permalink to Голандці навчились виробляти самовідновлювальний біобетон." rel="bookmark">permalink</a>.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *